Zde se stojíte: Úvod > 
DeutschEnglishCesky

Údolí řeky Ilz a Dreiburgenland - mezi Národním parkem Bavorský les a městem tří řek Pasovem

Příroda Putovní dovolená Aktivní dovolená

Příroda

Putovní dovolená

Aktivní dovolená

     
V zimě Dovolená pro požitkáře Ubytování

V zimě

Dovolená pro požitkáře

Ubytování

Údolí řeky Ilz a Dreiburgenland

Ilztal Luftaufnahme

U bavorsko-české hranice v pohoří Bavorského lesa vzniká soutokem mnoha malých říček poslední velká divoká řeka Východního Bavorska - řeka Ilz.

"Černá perla", jak se také této cenami ověnčené říční krajině říká, protíná rázovitou krajinu podhůří Bavorského lesa, aby se nakonec vody řeky Ilz, stejně jako vody řeky Inn, staly v Pasově součástí toku Dunaje.

Údolí řeky Ilz láká svým kouzlem nedotčenosti, udržovanými cestami a zajímavými stezkami, jako je třeba Pandurská stezka a nová dálková trasa Zlaté stezky. Nejen údolí samo, ale i okolní pahorkatina, jsou rájem pro obdivovatele přírody, rodiny, trampy a vůbec všechny, kteří rádi chodí či jezdí na kole.

Pro vodáky jsou pojmem místní peřeje, tzv. Diessensteiner Leite. Tato část řeky je jedním z mála přirozených úseků divoké vody v Německu, který je vhodný i pro závody na mistrovské úrovni. Díky svým hluboce zaříznutým údolím, nepoškozené přírodě a romantickým pobřežním zákoutím je řeka Ilz se svým okolím místem jako stvořeným pro odpočinek a rekreaci v přírodě.

Dreiburgenland - zdánlivě nekonečná, do sebe zapletená údolí sevřená okolními kopci - je malým klenotem skrytým uprostřed Bavorského lesa.

Pojmenování Dreiburgenland - "země tří hradů" - si toto místo zaslouží. V lese se tu skrývají tři kouzelné stavby, a sice zámek Englburg, zámek Fürstenstein a stará rytířská pevnost Saldenburg. Všechny tři určitě stojí za vidění, i kdyby jen zvenčí. Ale každý rok se otevírají jejich brány u příležitostí různých výstav, hradních prohlídek, slavností, koncertů a adventních trhů.